Odessa Devlet Tıp Üniversitesi

Odessa State Medical University (Odessa Devlet Tıp Üniversitesi)

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Odessa’nın simgesi. Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi, Rus İmparatorluğu’ndan bu yana ve Sovyetler Birliği’nin yükselişinden önce tıp doktorlarını eğitiyor ve hazırlıyor. Bu Ukrayna üniversitesi, 20. yüzyılın ilk yarısından bu yana Ukrayna’da eğitim gören tıp doktorları için bir destinasyon olmuştur. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi’nin ilk uluslararası öğrencisi, Kuzey Kore Cumhuriyeti’nden Kim Jang Soo’dur. Bay Soo, 1946 yılında üniversiteye kabul edildi.

Bugün, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi, 105 Profesör ve Bilim Doktoru, 407 Doçent ve 810 öğretmen tarafından eğitilmiş, 3500’ün üzerinde tıp öğrencisinin gururlu bir evidir. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi’nin 3 ana yayını bulunmaktadır: “Odessa Tıp Dergisi” (her altı ayda bir yayınlanmaktadır), “Bütünleştirici Antropoloji” (yılda iki kez yayınlanmaktadır) ve “Tıbbi Başarılar ve Biyoloji” (yılda iki kez yayınlanmıştır). Üniversitenin üç müzesi, üniversitedeki eğitim ve bilimsel etkinliklerde kullanılan 10.000’in üzerinde sergiye ev sahipliği yapıyor.

Üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Bir kitap kurduysanız, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nin size özel bir hediyesi var!

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nin kütüphanesinde bir milyondan fazla kitap var, Ukrayna’nın en eski kütüphanelerinden biri ve Ukrayna’daki bir üniversiteye ait. Eğer bir fitness hayranı iseniz, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nin Karadeniz kıyısında bulunan tam bir sağlık ve spor kompleksi vardır.

Ukrayna’da, Ulusal Tıp Üniversitesinde eğitim görmek, Karadeniz’in incisinde büyük bir yaşam deneyimi ile tıp eğitiminin tam bir birleşimidir.

Fakülteler:
• Tıp Fakültesi
• Diş Hekimliği Fakültesi
• Pediatri Fakültesi
• Eczacılık Fakültesi
• Tıbbi Uzmanlık Fakültesi